Wrotycz Ziele Nanga

Tanacetum vulgare inaczej wrotycz jest to roślina, która powszechnie występuje w Polsce I charakteryzuje się intensywnie żółtą barwą kwiatów. Wrotycz zawiera w sobie 1,5% olejku eterycznego. Częścią rośliny używaną w ziołolecznictwie jest właśnie sam kwiat o tym intensywnym kolorze, właśnie z tej części  jest pozyskiwana substancja o nazwie tujon, która (UWAGA) dla człowieka jest substancją toksyczną, także nie należy jej spożywać, gdyż może to wywołać niepożądane skutki takie jak zawroty głowy, podrażnienie układu pokarmowego lub – co gorsza – utratą przytomności.

24.00

Opis

Tanacetum vulgare inaczej wrotycz jest to roślina, która powszechnie występuje w Polsce I charakteryzuje się intensywnie żółtą barwą kwiatów. Wrotycz zawiera w sobie 1,5% olejku eterycznego. Częścią rośliny używaną w ziołolecznictwie jest właśnie sam kwiat o tym intensywnym kolorze, właśnie z tej części  jest pozyskiwana substancja o nazwie tujon, która (UWAGA) dla człowieka jest substancją toksyczną, także nie należy jej spożywać, gdyż może to wywołać niepożądane skutki takie jak zawroty głowy, podrażnienie układu pokarmowego lub – co gorsza – utratą przytomności.

W jakich przypadkach można stosować te „słoneczną” roślinkę?

– można ją wykorzystać przy stłuczeniach, zwichnięciach, bólach stawu, reumatyzmie

– wrotycz jest doskonały przy leczeniu wszawicy bądź świerzbu

W średniowieczu tanacetum vulgare stosowano również do pozbycia się pasożytów wewnętrznych, lecz dziś właśnie ze względu na toksyczną substancję, która jest zagrożeniem dla człowieka I nosi niebagatelną nazwę tujon, zaleca się używać wrotycz tylko I wyłącznie do użytku zewnętrznego.

Dodatkowe informacje

Waga 0.1 g
Pojemność

100g